به گزارش خبرنگار دانشگاه «خبرگزاری دانشجو»،جلسه نقد کتاب پنجشنبه فیروزه‌ای که دومین نشست از سلسله نشستهایِ با نویسندگان کلبه کتاب فانوس (کتابفروشی بسیج دانشکده علوم اجتماعی و ارتباطات دانشگاه علامه) بود با حضور نویسنده این رمان، سارا عرفانی و دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی و همچنین با حضور کار‌شناس حوزه هنر و ارتباطات، حجت الاسلام محمد دادسرشت برگزار شد.

 

Untit2led

 

در ابتدای این جلسه عرفانی که رمان لبخند مسیح را نیز در پرونده نویسندگی خود دارد به بیوگرافی کوتاهی از خود پرداخت و یکی از مسائلی را که باعث ترغیب نویسندگی‌اش شد را خواندن و نوشتن در مورد زندگی فرماندهان جنگ دانست.

 

IMG_8609

 

در ادامه این نشست حجت الاسلام دادسرشت که دانش آموخته رشته‌های فلسفه، روان‌شناسی، ارتباطات و البته علوم حوزوی است درباره کتاب پنجشنبه فیروزه‌ای گفت: به نظر می‌رسد موضوع اصلی، «زیارت» باشد اما اگر دقیق‌تر شویم می‌بینیم که موضوع اصلی، سیر تکامل یک جوان در قالب رشد اخلاقیِ در سایه زیارت است.

 

همچنین نکته دیگری که باید اشاره کرد اینکه این رمان یک مدل برای روابط قبل از ازدواج ارائه می‌دهد.

 

IMG_8588

 

وی در آخرین بخش از صحبتهای خود در زمینه محتوا، این رمان را فاقد نقطه ضعف جدی دانست و کار عرفانی را از این حیث قابل تقدیر دانست که در فضای هوچیگری نسبت به هنر، به چنین موضوعی یعنی هنر دینی پرداخته است.

IMG15512570

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *