شگفتی لپ های کوچک و تپل

احسان خیلی خوشش می آید وقتی با لپ های تپل اش بازی می کنم. عجیب است که تا حالا متوجه نشده بودم. حالا می فهمم مادر چرا تا وقتی ما بزرگ نشدیم حاضر نبود کار کند!

حتما من و آقای داداش هم مثل احسان حسابی تپل و خوشمزه بوده ایم. از خودم خوشم آمد!

 از کتاب پیدای پنهان، صفحه ۳۷

***

547657

سارا عرفانی در اینستاگرام خود درباره این کتاب چنین نوشت:

چیزهایی هست که بعضی از ما خانم ها نگاه کلیشه ای به آن داریم و کمتر پیش می آید دقیق بهشان فکر کنیم. مثلا می گوییم می خواهیم فلان دانشگاه قبول شویم و ادامه تحصیل بدهیم و سر کار برویم. شاید کمتر دختری باشد که در حین انتخاب رشته، به این فکر کند که چند سال بعد، وقتی ازدواج کرد و بچه دار شد آیا این رشته دست و پایش را می گیرد یا نه؟! آیا می تواند در کنار رسیدگی به زندگی و خانواده، شغل مناسبی در شأن یک خانم داشته باشد یا نه؟! اتفاقا معمولا برعکس این نکته اتفاق می افتد. شاید بعضی رویکردهای اشتباه دختران ما را طوری تربیت کرده که از خودشان می پرسند: «آیا اگر ازدواج کنم یا بچه دار شوم، به درسم یا شغلم آسیبی وارد نمی شود؟» #کتاب «پیدای پنهان» در قالب داستان های کوتاهی مناسب نوجوانان، ریشه ای و عمیق به این مسائل پرداخته و سعی دارد ارزش واقعی یک زن را فارغ از تحصیل و شغل به نمایش بگذارد. او را به درون تو در توی خود بکشاند و با چالش هایی مواجه کند که شاید سالها به اشتباه در ذهنش شکل گرفته اند. اما تا هنوز از سن نوجوانی عبور نکرده و تثبیت نشده، خوب است تصحیح شوند.

چقدر جای کتاب های اینچنینی البته در قالب رمان، میان ادبیات داستانی ما خالیست!

.

پیدای پنهان

نوشته مریم رحیمی پور

انتشارات فرهنگ گستر

۲۲
مهر ۱۳۹۵
دسته‌ها برگی از یک کتاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>