«پروانه‌ای که سوخت» به چاپ پنجم می رسد

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، «پروانه‌ای که سوخت» چهارمین کتاب از مجموعه کتاب‌های قهرمانان انقلاب به قلم سارا عرفانی است که در قالب داستان به زندگی و مبارزات شهید سیدمجتبی نواب صفوی می‌پردازد.

نویسنده در این کتاب ، بلافاصله از تولد، طفولیت و تحصیلات اولیه سیدمجتبی عبور می‌کند و دوست دارد به سرعت مخاطبش را به بخش‌های مهیج زندگی این قهرمان بزرگ و نامدار مردم ایران برساند.

نویسنده با وجود فصل‌بندی کتاب، هر قصه را در چند پاراگراف تعریف می‌کند و با ایجاز از آنها می‌گذرد تا خواننده، عصاره‌ای از مراحل گوناگون زندگی سیدمجتبی نواب صفوی را با تمام جلوه‌های مبارزاتی وی درک کند. در «پروانه‌ای که سوخت» خیال‌پردازی جایی ندارد و شخصیت‌ها، همان‌هایی هستند که در تاریخ معاصر ایران نقش‌آفرینی کرده‌اند؛ چرا که قصه‌های زندگی شخصیت اصلی کتاب به قدر کافی، جذاب هست که نویسنده در اندیشه خلق یک قصه موازی یا مکمل برای اثرش نیفتد.

دانستن اینکه نواب صفوی در کودکی، زمانی که رضاشاه ملعون به دبستانشان آمده و او به جای استقبال از پهلوی، دسته‌گل را به سمت شاه پرت کرده، برای جویندگان تاریخ، حتماً جذابیت دارد. پس از آن است که نواب در جوانی با تشکیل جمعیت فداییان اسلام و ترور نویسنده مرتدی به نام احمد کسروی، به یک قهرمان ملی برای مسلمانان عدالتخواه تبدیل می‌شود و ….

قصه ی مردان انقلاب از وقتی آغاز شد که مردم این دیار علیه ظلم به پا خاستند . آنان از هر کوی و برزن ، به میدان مبارزه قدم گذاشتند و گوش به فرمان رهبری سپردند که دور از وطن بود. ما در این مجموعه می خواهیم قصه ی خواندنی ان ها را برایتان نقل کنیم. با ما همسفر باشید

بخشی از کتاب : نیره‌سادات او را از پشت پرده دید. چادرش را روی سر انداخت و از اتاق بیرون آمد. به طرف سیدمجتبی رفت و سلام کرد. سیدمجتبی لبخند زد. گفت: «سلام، حالت خوبه؟»
ـ شکر خدا.
ـ این‌جا راحتی، یا سخت می‌گذره؟
ـ نه همه چیز خوبه. فقط ای کاش می‌تونستیم بیشتر باهم باشیم؛ ولی همین‌قدر هم غنیمته. خدا شما رو برای من نگه داره.
سیدمجتبی، جوراب‌هایش را پوشید، بند کفش‌هایش را بست و گفت: «باید منو ببخشی که مجبوری این‌قدر سختی رو تحمل کنی.» صفحه ۵۹

چاپ پنجم کتاب «پروانه ای که سوخت» در ۱۱۰ صفحه با قطع پالتویی و تیراژ ۲۵۰۰ نسخه به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد.

منبع: sooremehr.ir/fa/content/5766

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.