تقدیر از سارا عرفانی در جشن فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی

جشن فرهنگ و هنر انقلاب به منظور تقدیر از جوانان هنرمند جبهه فرهنگی انقلاب با حضور تعدادی از اهالی عرصه فرهنگ و هنر به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در تالار چمران این دانشگاه برگزار شد.

محمدرضا سرشار، حجت‌الاسلام زائری، انیسیه شاه‌حسینی، جمال شورجه، فرج‌الله سلحشور، علی‌محمد مودب، جهانگیر الماسی و سیدضیاءالدین دری دراین مراسم حضور داشتند.

علی عبدی دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران در ابتدای مراسم ضمن خیرمقدم به میهمانان گفت: هدف از برگزاری چنین مراسمی طبق بیانات رهبری حمایت از جبهه فرهنگی است که به صورت خودجوش جریانات فرهنگی را هدایت می‌کند. و ما در دانشگاه تهران تلاش کردیم که با حمایت از عناصر فرهنگی جبهه انقلاب آنها را تقویت و حمایت کنیم.

در ادامه مراسم کلیپی پخش شد که چهره‌های فرهنگی و هنری در زمینه‌های مختلف را نشان داد.

محمدرضا سرشار به عنوان اولین سخنران پشت تریبون رفت و گفت: نگاه برگزارکنندگان در انتخاب نوع این کلیپ گویای این است که تا حدودی باز بوده است. ولی اگر بخواهیم ملاک را کسانی بگیریم که در بزنگاه‌ها سینه سپر کردند و قید محبوبیت کاذب را زدند تعداد به ۵ یا ۶ نفر نمی‌رسید. اما اشکالی ندارد چون ما باید منادی وحدت باشیم و کسانی که اشتباهاتی کردند را در جمع پیروان راستین رهبری جای دهیم.

وی با اشاره به بیانات امام خمینی مبنی بر اینکه هنر دمیدن روح تعهد در کالبد بشریت است، اضافه کرد: آنچه هنر متعهد را از هنر غیرمتعهد متمایز می‌کند این است که بتواند در انسان‌ها میل به بهتر شدن را برانگیزد و به تعبیری غم غربت دورافتادگی از اصل را در انسان زنده کند.

در ادامه مراسم محمدمهدی سیار شاعر جوان انقلاب پشت تریبون حاضر شد و شعرهایی را خواند. که شعر (گزینه‌های روی میز) با تشویق دانشجویان حاضر در سالن همراه بود.

میهمان سومی که پشت تریبون حاضر شد، علی‌محمد مودب بود که گفت: هنر و تجلیل از چهره‌های فرهنگی کار سختی نیست چون این‌ها خودشان با مجاهده در هنر ماندگار شدند. و دشواری کار، تجلیل از هنرمند جوانی است که ماندگار شود.

ما در موسسه فرهنگی شهرستان ادب جمعی از عزیزان را گرد هم جمع کرده‌ایم که در طول پنج سال فعالیت خود جوانانی را تربیت کنند که در عرصه ادبیات تولید محتوا کنند.

در ادامه مراسم سیدوحید سمنانی، محمدرضا سرشار, علی‌محمد مودب و مهدی سیار از هنرمندان جوان اهل قلم تقدیر کردند.

سارا عرفانی، سیدمهدی موسوی، مهدی چراغ‌زاده، حسین صیامی، سیدمحسن میرشاه‌محمد، نیما درویش، سیدعلی لواسانی و جواد شیخ‌الاسلامی از جمله جوانانی بودند که در حوزه ادبیات و شعر مورد تقدیر قرار گرفتند.

در ادامه جشن فرهنگ و انقلاب الهام چرخنده در ادامه این مراسم روی سن آمد و در خصوص اتفاقاتی که اخیرا برایش بوجود آمده گفت: خوشحالم که هنوز زنده‌ام و به مناسبت ۱۳ رجب تولد آقا امیرالمومنین در پیشگاه دانشجویان و اساتید محترم در عرصه هنر و فرهنگ هستم.

منبع:

http://www.jahanbinnews.ir/news/14437

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.